En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

Anlaşmalı Matbaa Fatura Basımı

Anlaşmalı Matbaa Fatura Basımı

Fatura, Maliye Bakanlığı’na bağlı olan ticaret yasası gereğince değerli evrak olarak tanımlanmaktadır. Anlaşmalı matbaa fatura basımı yalnızca Maliye Bakanlığı tarafından yetki verilmiş “maliye anlaşmalı matbaa” statüsündeki gerekli yetki levhası bulunan matbaalar tarafından yapılır. Anlaşmalı matbaa fatura basımı ciddiyet isteyen bir iş olmakla birlikte her matbaanın gerçekleştirmeye yetkisi olmayan bir evraktır. Anlaşmalı matbaa fatura basımı işleminde evrakın 3 nüshasının olması gerekmektedir.

Matbaacılık; resim ya da yazı ve belgelerin örneğinin basım yoluyla çoğaltılmasıdır. Fatura satılan bir mal veya hizmetin türünü, miktarını, birim fiyatını ve toplam fiyatını satıcı veya hizmet sağlayan kişi tarafından 1 nüshası asıl, 1 nüshası kopya olmak üzere 2 adet düzenlenerek asıl nüshasının alıcıya teslim edildiği belgedir. Ticaret yasasına göre her firma sattığı mal ve sunduğu hizmet ile ilgili fatura düzenlemek zorundadır. Fatura malın satıldığı veya hizmetin sunulduğu günden itibaren 7 gün içerisinde düzenlemek zorundadır.

 

Anlaşmalı Matbaa Fatura Basımı Nedir ?

Bunu sağlayabilmek için faturada kopya kağıdı kullanılması zorunluluğu ortaya çıkar. Bu yüzden anlaşmalı matbaa fatura basımı işlemini gerçekleştiren matbaanın bu özelliklere uygun olarak basım işlemi yapması gerekir. Bu işlem işletmenin gelirinin ve vergisinin kolay hesaplanmasına yarar sağlamaktadır. Fatura basımı konusunda diğer dikkat edilmesi nokta faturanın standart boyutlara uygun olarak hazırlanmasıdır. Buna uygun kağıt tipi kullanılmasına anlaşmalı matbaa fatura basımı yapan firmalarin dikkat etmesi gereken husustur.

 

Fatura resmi bir evrak olduğu için anlaşmalı matbaa fatura basımı  tarafından yapılması için ticari faaliyetlerin gösterildiği belgelerde matbaaya sunulmalıdır. Gerekli evraklar tamamlanmadığı sürece fatura basımı gerçekleştirilemez.

 

 Fatura Basımı İçin Gerekli Olanlar

 

 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Son aya ait kdv tahakkuk fişi
 • İlgili kişinin kimlik fotokopisi ve imza sirküleri gereklidir.

 

Şirketlerin fatura basımı için; Şirketin vergi levhasının fotokopisi, şirketin genel müdürünün kimlik fotokopisi, ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, imza sirkülerinin fotokopisi ve son aya ait kdv tahakkuk fişi evraklarının tamamlanması gerekmektedir. Fatura basımı için faturada seri ve sıra numarası, noter tasdikli olduğuna dair mühür, faturayı düzenleyen şahıs veya şirketin ismi, bağlı olduğu vergi dairesi, vergi numarası ve adres bilgileri bulunmak zorundadır.

 

Anlaşmalı Global Matbaa Fatura Basımı

 

Her fatura görünümünde olan kağıt parçası fatura niteliği taşımayabilir. Faturada bulunması gereken bazı bilgiler ve ibareler yer almaktadır. Fatura üzerinde mutlaka bir sıra numarası bulunmaktadır. Faturayı yazmak için koyu renkli tükenmez kalem veya bilgisayar ortamında yazılması gerekmektedir. Faturalar 7 gün içerisinde düzenlendiği takdirde geçersiz sayılır. Faturanın geçerli sayılması için gerekli kısımlarda alıcının ve satıcının ıslak imzaları bulunması gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerden sonra yapılması gereken fatura basımı olmaktadır. Maliye ile anlaşmalı olan matbaalar fatura basımı ile mükellef olma hakkını elde etmektedir. Fatura yerine geçen bazı belgelerde bulunmaktadır. Fatura düzenleme zorunluğu in olmadığı alım ve satımlarda mükellefler bu belgeleri kullanır. Faturalar genellikle malin satıldığı anda düzenlenmektedir. Bazı durumlarda ise ileriki tarihlerde düzenlenebilir.

 

Maliye Anlaşmalı Matbaa Nedir?

Global matbaacılık olarak değerli müşterilerine maliye anlaşmalı firma olarak kaliteli hizmetler sunmaktadır. Sadece maliye anlaşmalı matbaalar tarafından basılabilen tüm evrak ve belgeleri güven rahatlığı ile bastırabilirsiniz. Sunduğu hizmetler arasında anlaşmalı matbaa fatura basımı  hizmetleride bulunmaktadır. Nokta vuruşlu özelliğe sahip yazıcılar ile mali evraklardan bir tanesi olan faturaların sürekli olarak yazıcı çıktısı almasına form denir. Firmamız sürekli fatura ve sürekli form basma işlemleri yapmaktadır. Güven ile tüm evrak basım işlemleri ile fatura basımı işlemlerinizi uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

 

Global Matbaanın Sunduğu Hizmetler

 • Sürekli form
 • Fatura
 • Sevk irsaliyesi
 • İrsaliyeli fatura
 • Gider pusulası
 • Tahsilat makbuzu
 • Tediye makbuzu
 • Kantar fişi
 • Perakende fişi
 • Serbest meslek makbuzu
 • Antetli kağıt
 • Diplomat zarf
05 Kasım 2020
56 kez görüntülendi