En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

E- Arşiv Fatura Nedir ? Ne işe Yarar ?

E- Arşiv Fatura Nedir ? Ne işe Yarar ?

Faturalandırma işlemleri gelir kazanan her firmanın gerçekleştirmesi gereken zaruri işlemlerdir. Günümüzde en çok kullanılan faturalandırma yöntemlerinden biri de e-arşiv fatura sistemidir. Temelde kağıt üzerinde düzenlenmesi zorunluluğu bulunan faturaların elektronik ortamda oluşturulması bu sistem ile mümkündür. Bununla birlikte bu sistem aracılığı ile hem kağıt tasarrufu yapmak hem de çok daha hızlı işlem yapmak mümkün olmaktadır.

E-Arşiv Fatura Ne İşe Yarar?

e-arşiv fatura işletmelerin faturalandırma işlemlerini çok daha hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde yapmalarını mümkün hale getirir. E-arşiv faturalandırma uygulamalarından faydalanmak için Vergi Usul Kanunu kapsamında yer alan 397 numaralı kanun ile kullanıma açılan e-fatura uygulamasına halihazırda kayıtları bulunması gerekir.

E-arşiv fatura ile e-fatura sistemi sıkça karıştırılır. İki faturalandırma sistemi arasında bulunan en büyük farklılık ise GİB platformu üzerinden faturaların fatura kesilen kişilere gönderilmiyor olmasıdır. Bununla birlikte e-faturaya tabi olmayan tüm faturalandırma işlemleri için e-arşiv fatura sistemi kullanılmaktadır.

E-Arşiv Fatura Avantajları ve Kuralları Nelerdir?

E-arşiv fatura kullanıyor olmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bununla birlikte kağıttan tasarruf edilmesi ve daha kısa sürelerde işlem yapılmasını da olanaklı hale getirir. Birçok firma faturalandırma işlemleri için karşılıklı evrak kargolama işlemleri yapar. Bu noktada e-arşiv fatura hem maliyetten hem de zamandan kazanmanızı mümkün hale getirir. E-arşiv hakkında bilinmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir;

  • E-arşiv faturaları hem elektronik ortamda gönderilebilir hem de kağıt halinde teslim edilebilir niteliklere sahiptir. Böylece muhatap olduğunuz kişiler tarafından fatura talebinde bulunulduğunda kolayca fatura teslimini elden de yapabilirsiniz.
  • E-arşiv fatura aynı zamanda kesilen faturaların mühürlü ve zaman damgası ile birlikte arşivlenmesini sağlayan bir sistemdir. Kestiğiniz tüm faturaları elektronik ortamda depolamanın kolaylıklarını yaşayabilirsiniz.
  • E-arşiv fatura ile hazırlanan her bir fatura için fatura kesilmesinden sonraki ayın ilk 15 günü içerisinde GİB sistemine faturaların bildirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bildirim rapor şeklinde gerçekleşir.
  • E-arşiv faturalandırma sistemine dahil olan mükelleflerin e-irsaliye düzenlemelerine izin verilmemektedir.

Global Matbaacılık E-Arşiv Fatura Hizmetleri

Global Matbaacılık uzun yıllardır profesyonel hizmet vermesi nedeni ile tercih edilen bir matbaa şirketidir. İhtiyaç duyulan tüm fatura, irsaliye, sürekli form, gider pusulası, tahsilat makbuzu gibi evrakların firmanıza özel olarak temini için başvurabileceğiniz bir kaynaktır.

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikaları kapsamında firmalara özel olarak hazırlanan ve baskısı yapılan fatura, makbuz, irsaliye gibi tüm evraklar müşterinin talebine bağlı olarak talep edildiği kadar hazırlanır.

Bütçe dostu fiyat seçenekleri ile kendi firmanıza özel, görüntü kalitesi yüksek, logolu evraklar bastırmak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte talep ettiğiniz evraklar hakkında öncelikli olarak örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Evraklar müşteri onayına sunulduktan sonra baskı aşamasına geçilir ve kısa sürede baskısı yapılan çalışmalar teslim edilir.

23 Mart 2021
35 kez görüntülendi