En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

Gider Pusulası Basımı 2018

Gider Pusulası Basımı 2018

Gider Pusulası Basımı

Vergi mükellefinin, vergiden muaf olan kişiler ile yapacakları hizmet tutarı veya mal alımında ödediği tutarı beyan ederek karşı tarafa imzalatacağı ticari belgeye gider pusulası adı verilir. Kitaba benzer bir şekilde basılan gider pusulasında; 1 asıl ve 1 kopya olacak şekilde her 2 sayfaya bir seri numarası verilmiştir. Belgede bulunan sayfaların bir arada olması için gider pusulası basımı koçanlı olarak tercih edilebilir.

GİDER PUSULASI TEMİNİ

Gider pusulası almak için tacir öncelikle vergi levhası ile birlikte vergi dairesine başvurmalı ve gider pusulası için izin belgesi almalıdır. Gider pusulası resmi evrak olduğundan basımı yalnızca bağlı olduğu ilde bulunan maliye anlaşmalı matbaa firmaları tarafından yapılabilir. İzin belgesi ile birlikte maliye anlaşmalı olan matbaa firmalarına gerekli diğer belgeler sunularak gider pusulası siparişi verilir.

GİDER PUSULASI İÇİN BASIMINDA GEREKLİ BELGELER

Fatura, irsaliye ve gider pusulası gibi resmi evrak kabul edilen evrakların anlaşmalı matbaalar tarafından basılabilmesi için ticari faaliyetleri gösteren belgelerin matbaaya sunulması gerekmektedir.

Şirketlerin gider pusulası için; vergi levhasının fotokopisi, Şirkete ait imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, son aya ait KDV ya da GV ‘nin tahakkuk fişi gereklidir.

Şahıs firmaların gider pusulası basımı için; vergi levhasının fotokopisi, kişinin kimlik fotokopisi, son aya ait KDV ya da GV tahakkuk fişi gerekir.

İstenen resmi evrakların matbaalarda basılabilmesi için bu belgelerin eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir.

GİDER PUSULASI BASIMI

Belgenin üst kısmında matbaanın logosu, alt kısmında ise adresi yazılı olarak basılır. Eğer belge elektronik ortam üzerinden kullanılacaksa yazıcıda kullanılacak sayfalar basılır. Belgede kalan alan başvuran şirket veya kişiye özel olarak hazırlanır ve hazırlanan şablon alıcıya gönderilerek onay alınır ve ardından baskıya alınır. Basım sonrasında gider pusulası harmanlanır ve ciltlenir.

20 Temmuz 2018
1.384 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?