En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

Fatura

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Fatura

 

             

Fatura Basımı

 

Fatura, işletmelerin verdikleri hizmetler karşılığında, kazançlarını vergilendirmek amacıyla kullanılması zorunlu olan bir araçtır. Bu konuda farklı özelliklerin yerine getirilmesi önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir. Faturaların isme ve ya işletmenin ismine özel olması, bu konuda işletmenin yaptığı her hizmet ve ürün satımı sonunda, bu faturanın bir nüshasını, müşteriye diğer iki nüshasının da işletmenin kendisinde kalması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Devlette, fatura ile kayıt alınan bu gelir üzerinden belli bir miktar vergiyi işletmeden ve kişiden alarak, bu meblağı ülkenin ihtiyaçları için kullanmaktadır.

 

Fatura Basım İşlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Yukarıda ki özellikleri sebebi ile fatura basımı işleri, ciddiyet isteyen, her matbaanın gerçekleştirmesi mümkün olamayacak özellikler barındıran bir işlem olarak görülebilir. Bu işlemin yerine getirilmesinde belli noktalara özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken; faturalar, kişiye özel ve ya işletmenin niteliğine göre işletmeye özel olarak basılması zorunludur. Bu sebeple bu faturanın basım işlemini gerçekleştiren matbaa, bu konuya özellikle dikkat ederek, bu basım işlemini yerine getirmelidir. Bu özelliklere dikkat edilerek yapılan basım işleri, doğru bir basım işlemi olarak işletmenin gelirinin kayıt altına alınmasını ve vergisinin hesaplanmasını kolaylaştıracaktır.

 

           Fatura basımı işlerinde önemli ikinci konu, faturanın üç nüshalı hazırlanması gerekliliğidir. Bunu sağlamak içinde faturada kopya kâğıdı kullanılması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Bu sayede üst nüshaya fatura yazım işlemi gerçekleştirilirken, kopya kâğıdının özelliği sebebiyle aynı bilgiler alt taraftaki nüshalara da aynen geçirilmiş olur. Bu sebeple fatura basım işlemini gerçekleştiren matbaa bu işleme de özellikle dikkat ederek, basım işlemini gerçekleştirirken bu tipte bir kâğıt kullanmalıdır.

 

Fatura Konusunda Dikkat Edilecek Basım Önerileri

 

Faturanın boyut konusunda belli standartlara dikkat edilerek yapılacak olan bir basım faaliyetine ihtiyacı vardır. Bu standartlar ölçüsünde gerçekleştirilecek fatura basım işlemi sayesinde, bu faturaların saklanmasında herhangi bir zorluk yaşanmayacaktır. Bu özellikleri ile faturaların mali anlamda resmi belgeler olduğu gerçeği unutulmadan yapılacak olan fatura basım işlemi sayesinde, hem işletmeler resmi anlamda bir olumsuzluk yaşamaz, hem de gelirler bu faturalar sayesinde kayıt altına alındığı için, vergiler doğru hesaplanarak, bu konuda dolandırıcılığın, vergi kaçakçılığının önüne geçilmiş olur.

 

Sizler de fatura basımı işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, yukarıdaki özelliklere önem veren firmamızda bu işlemi en uygun fiyata gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden bu konun da bizlerle iletişime geçmeyi ertelemeyin.