En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

İstanbul Anlaşmalı Matbaa

İstanbul Anlaşmalı Matbaa

İstanbul Anlaşmalı Matbaa

Anlaşmalı Matbaa

Maliye Bakanlığı’ndan onay almış, devletin vatandaşlarından alacağı vergilerin, faturalarının basılma görevini alan matbaalar vardır. Bu matbaalara anlaşmalı matbaa denir. Maliyede yapılacak işlemler belgeli olmasının yanı sıra aynı zamanda da yazılı olmalıdır. Maliyenin bünyesinde mevcut belgelerin faturalanarak vatandaşlara sunulmak zorundadır. Maliye Bakanı’ndan alınan izin ile fatura basım işleri ile ilgilenen anlaşmalı matbaa Maliye Bakanlığı’na bağlı bir şekilde çalışır. Faturalar basım işlerinden geçtikten sonra devletin görevlendireceği memurlar ile kontrol edilir. Her bölgede, hatta her şehirde en az bir tane anlaşmalı bir matbaa bulunur.

Fatura basım işleri rastgele yapılacak bir iş olmadığından, özel itina ve denetleme ister. Maliye Bakanlığı’nın onay vermediği matbaa da basılacak herhangi bir faturanın geçerliliği yoktur. Yazım karakteri, kağıt kalitesi ve hatta punto bile Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen koşullar doğrultusunda belirlenir. Anlaşmalı matbaadan irsaliye defteri veya adisyon belgesi alacak bir kişi matbaanın istediği belgeleri hazırlamak zorundadır. Kalite ve müşteri memnuniyetine son derece önem veren matbaamız her türlü belge işlemlerin basılması için müşterilerine yardımcı olur.

İstanbul Anlaşmalı Matbaa

Herhangi bir resmi evrak basılması durumunda matbaamız hizmet vermekten onur ve şeref duyar. Her yıl belirli aralıklar ile kontrol edilen istanbul anlaşmalı matbaa İstanbul’un herhangi bir ilçesinde resmi evrak ihtiyacı olan herkese kapılarını açmaktadır. Resmi evrak basım işleri için Maliye Bakanlığı’nın belirlediği her kurala uyan istanbul anlaşmalı matbaa resmi evrakları Maliye Bakanlığı’na bildirmek ile yükümlüdür. Yetkisi olmayan bir matbaa tarafından basılan resmi belge hiçbir devlet dairesinde geçerli sayılmaz.

Aynı zamanda yetkisi olmayan bir matbaa da resmi belge bastırmak suçtur. Bu yüzden resmi belge bastırılacak yere mutlaka yetki belgesi görülmek istenmelidir. 2008 yılından beri hizmet vermekte olan matbaamız resmi belgelerin basım işlerini hala basmaya devam etmektedir. Bir matbaanın anlaşmalı matbaa sayılabilmesi için teşkilat kontrollerinde bir eksiği çıkmaması gerekir. Döviz alım satım belgelerinden, yolcu bileti belgelerinin basılmasına kadar hizmet veren matbaamız kendini geliştiren ve yeniliklere açık bir firmadır. Verdikleri hizmet kalitesinden ödün vermeden en uygun fiyatlar ile müşterilerinin hakkını gözetir.

20 Temmuz 2018
2.293 kez görüntülendi