En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

Serbest Meslek Makbuzu

Serbest Meslek Makbuzu

Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Nedir, Nasıl Yararlanılır?

 

Kağıt serbest makbuzunun elektronik ortamda düzenlenmiş haline, elektronik serbest meslek makbuzu denir. Serbest meslek sahibi kişilerin (doktor, avukat, muhasebeci gibi), mesleklerine dair her türlü para alma işlemi için düzenledikleri bir belgedir. Yürüttükleri işin karşılığında, ücret alabileceklerini gösteren belge çeşididir.

 

e-Serbest Meslek Makbuzunu, Firmamız Sizin Adınıza Başvuru ve Takip İşlemlerini Yürütmektedir

 

           Serbest meslek makbuzu almak isteyen kişiler, firmamıza başvurdukları taktirde, özel entegratör olan firmamız, başbakanlıktan izinli olduğu için, kişiler adına bilgi işlemleri ile, başvuru yapma hakkına sahiptir.

 

e-Serbest Meslek Makbuzunun Mükellefe Teslim Edilmesi İşini, Sizin Adınıza Yapıyoruz

 

Serbest meslek makbuzu sizin adınıza çıkarıldıktan sonra, bunu printer çıktısı olarak size teslim etmekteyiz. Size ıslak imza atmak kalmaktadır. Eğer ıslak imzalı çıktı talebinde bulunmaz iseniz, makbuzu elektronik ortam aracılığı ile size göndermekteyiz. Bu konuda bir başka yöntem de, makbuzun çıktısını alıp, ıslak imza ile imzalamak yerine, imzanızı noterden tasdik ettirmeniz durumunda, ıslak imza yerine kullanabilmektesiniz.

 

e- Serbest Meslek Makbuzunuzun Muhafazasını Biz Yapıyoruz

 

Serbest meslek makbuzunun muhafazası ve ibrazı elektronik ortamda yapılmaktadır. Belgeyi sizin adınıza elektronik ortamdaki halini, ya da çıktısını saklamak işini yüklenmekteyiz.

 

e-Serbest Meslek Makbuzu Zorunlu Mudur?

 

e-Serbest meslek makbuzu zorunlu olmamakla birlikte, mükellef eğer ister ise 1.1.2018 tarihinde, uygulamaya geçiş yapabilecektir. Sizin adınıza bu başvuruyu yapmak bizim işimiz olacaktır.

 

e-Serbest Meslek Makbuzunda Bulunması Zorunlu Olan Bilgiler Nelerdir?

 

Serbest meslek sahibinin, adresi, adı, soyadı, Tc si, vergi dairesi.

Müşterinin adresi, adı soyadı, Tc si, vergi mükellefi olması durumunda vergi numarası.

Saat ve dakika olarak belgenin düzenlenme zamanı, belge numarası, belge tarihi.

Alınmış olan paranın ayrıntılı gösterimi, para konusunda kesintiler varsa ayrıntılı olarak gösterilmesi, kdv tutarının ayrıntılı olarak gösterilmesi.

 

e-İrsaliye, Serbest Meslek Makbuzu, Müstahsil Makbuzu Kayıtlarının Silinmesi Halinde Yapılması Gereken İşlemi Sizin Adınıza Biz Yapmaktayız

 

Elektronik kayıtların zarar görmesi, silinmesi, bozulması, işlem görmemesi gibi, olağan dışı durumlar ile karşılaşıldığı zaman, sizin adınıza başkanlığa 3 iş günü süresi içerisinde bildirip, başkanlığa kayıtların tamamlanması işleminin nasıl yapılacağını gösteren ayrıntılı bir plan sunuyoruz.

16 Mayıs 2018
1.049 kez görüntülendi