En Uygun Fiyat Teklifini Alın
Global Matbaacılık olarak sektördeki en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla sizlerin hizmetindeyiz.
TEKLİF AL

Sevk İrsaliyesi Basımı

Sevk İrsaliyesi Basımı

Sevk İrsaliyesiz Yola Çıkmayın

Satılan ya da satılmak üzere hazırlanan malın bir yerden başka bir yere taşınmasında ya da işletmeye ait olan şubeler arası mal taşımalarında düzenlenen ve evrakın üzerinde gönderilen malın birimi, kime ait olduğu ve biriminin yazıldığı evraka irsaliye denilmektedir. Sevk irsaliyesi en az 3 nüsha olarak düzenlemesi zorunludur. 3 nüshadan az olan irsaliyeler geçersiz sayılır.

 

Düzenlenen bu belge düzenlenmediği taktirde Maliye tarafından büyük ceza ile cezalandırılır. Ceza yememek için mutlaka sevk irsaliyesi hazırlamanız gerekmektedir. Tarafımızca mevzuata uygun şekilde sevk irsaliyesi basımı yapmaktayız. Şahıs ya da firma bilgilerinize göre tarafınıza hazırlanan bu belge tüm kurallara uygun şekilde ve hatasız şekilde hazırlanmaktadır. Maliyenin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde hazırlanan irsaliyeler kullanım amacı dışında kullanılması kesinlikle yasaktır ve ağır cezaları vardır.

 

Sevk İrsaliyesinde Mutlaka Gereken Bilgiler

Kurallara uygun şekilde hazırlanmayan sevk irsaliyelerinin geçersiz sayılacağından dolayı yapmış olduğunuz nakliyede ceza ile karşı karşıya kalırsınız. Basımı yapılan irsaliyeler vergi usul kanununun 230 ve 231. maddelerine göre hazırlanmaktadır. Bu evrakta neler olacağı ile ilgili tüm bilgiler tarafımızca bilinmektedir. Bu bilgiler eşliğinde hazırlanan sevk irsaliyesi sizin irsaliye ile ilgili ceza yeme ihtimalinizi sıfıra indirecektir. Sevk irsaliyelerini hazırlatırken mutlaka uyulması gereken kuralları iyi bilmeniz gerekmektedir. Sorumluluk anlamında önemli bir konuya sahip olan irsaliyeler sizi zor duruma düşürmemesi için hassasiyet göstermeniz iyi olacaktır. Bir sevk irsaliyesinde de mutlaka olması gereken bilgiler:

 

– Maliye Bakanlığının noter tasdikli mühür şekli ya da klişesi olması gerek.

– Sevk irsaliyesi olduğuna dair ibare.

– Düzenleyen kişinin, malı alan ve teslim edenlerin imzaları

– Müteselsil irsaliye numarası ve malın teslim tarihi

– İrsaliyeyi düzenleyenin adı soyadı, adresi, vergi dairesi, ticaret unvanı ve hesap numarası.

– Malı alan müşterinin adı, adresi, ticaret unvanı, vergi numarası gibi bilgilerin olması gerek.

 

İrsaliye Basımı Nasıl Yapılır

Kanunlar çerçevesinde sevk irsaliyesi basımı titizlikle ve 1. sınıf malzeme kullanılarak basılmaktadır. Birçok firmaya yapmış hazırlamış olduğumuz irsaliyeler müşteri memnuniyetine göre hazırlanmakta olup, müşterilerimizle olan ilişkilerimiz çok önemlidir. Her zaman yapmış olduğumuz basımlarda kaliteyi gözeterek çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kendimizi geliştirme konusunda gün geçtikçe başarı sağlamaktayız. Sevk irsaliyesi basımı ile alanımızda öncü kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

 

Yapmış olduğumuz basım sonrası herhangi bir konuda bir aksaklık yaşamanız durumunda tarafımıza ulaşmanız yeterli olacaktır. İrsaliye basımlarını kaliteli basım makineleri ile 1. sınıf malzeme kullanılarak basmaktayız. Çalışanlarımızın yaptığı işlerde ki titizlikleri ve işe sahiplenmeleri açasından çok başarılı bir ekip olarak çalışmaktayız.

 

Müşterilerimizle olan iletişim ve sonrasında ki desteklerimizle her zaman yaptığımız işin arkasındayız. Yapmış olduğunuz başvurulara çok kısa sürede dönülüp basımı onayladıktan sonra basım işlemi başlamaktadır. Yapılan basım işlemi tarafınıza kısa sürede bilgi verilerek tamamlanmaktadır.

16 Mayıs 2018
1.138 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?